Klub Szczęśliwego Maluszka

Temat: Podłączenia trzech wyłączników schodowych podwójnych
Witam, Mam do podłączenia 3 wyłączniki schodowe podwójne (zapalanie żarówek 2+1), jeden wył. przy wejściu do pokoju i dwa po lewej i prawej stronie łóżka, generalnie z tematów poruszanych wcześniej wiem jak to zrobić. tylko mam problem z podłączeniem środkowego wyłącznika który przewód pod które zaciski, dochodzą mi do jednego wyłącznika dwa przewód i dwa odchodzą, (żona wybrała kolor wyłączników gdzie nie było z tego fasonu podwójnego krzyżowego. Ma ktoś może schemat podłączenia z trzema wyłącznika schodowymi. Dziękuje i pozdrawiam !
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1447349.htmlTemat: podwójny schodowy + żarówki led
...
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1518379.html


Temat: Pojedynczy wyłącznik światła. Skomplikowany schemat.
pafcioc22 napisał: Witam, mam problem z poprawnym podłączeniem pojedynczego wyłącznika. wywala korki. Jak to poprawnie podłączyć. Oto schemat do (jak mniemam podwojnego) wyłącznika. Masz problem z podłączeniem pojedynczego, a podłączasz podwójny. Po co ? Nie widzisz że to jest układ schodowy? A swoją droga co ten schemat miał nam obrazować ?? Nie mam pojecia.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1640105.html


Temat: Problem z podłączeniem wyłącznika podwójnego schodkowego
... jak możecie dajcie mi jakiś schemat albo wyślijcie na e-mail. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam Krzysiek Regulamin p. 11.1, 14-> Kosz! Ps. Jest wiele tematów o wyłącznikach schodowych....
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1654774.html


Temat: podwójny schodowy ,instalacja
mam do salonu dwa wejścia , chciałbym załączać światło z dwóch różnych miejsc ,ale żeby można było zaświecać ( 2 lub 3 żarówki żyrandola osobno).czy podwójny chodowy tu zadziała. Instalacja do wyłączników jest 5-cio żyłowa.Proszę o schemat.
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1422790.html


Temat: Ściemniacz na pilota EMC GOVENA
• Zabezpieczenie zwarciowe - zwarcie powoduje wyłączenie, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny, • Zabezpieczenie przepięciowe - przepięcie powoduje wyłączenie, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny, • Zabezpieczenie przeciążeniowe - kontrola mikroprocesorem, powraca do normalnej pracy po ustaniu przyczyny, • Zabezpieczenie temperaturowe powracalne - mikroprocesor ogranicza prąd obciążenia proporcjonalnie do poziomu przekroczenia temperatury, aż do całkowitego wyłączenia, • Zabezpieczenie przeciążeniowe dwustopniowe - kontrowane mikroprocesorem: - po przekroczeniu 140% obciążenia nominalnego ograniczenie jasności świecenia do 30% - po przekroczeniu 180% obciążenia nominalnego natychmiastowe wyłączenie, • Patenty i zgłoszenia patentowe P32 53 48, ... mikroprocesorem: 105*C Sterowanie dotykiem: • Włączanie/wyłączanie - krótki dotyk sensora - "oczka" ściemniacza. • Regulacja światła (ściemnianie i rozjaśnianie ) - ciągły dotyk sensora. • Krótka przerwa w ciagłym dotykaniu spowoduje ... Klawisz numer 8 w pilocie YRC8 jest na stałe wpisany do ściemniacza. • Włączanie/wyłączanie - krótkie naciśnięcie klawisza wprowadzonego do pamięci ściemniacza lub klawisza 8 pilota YRC8. • Regulacja światła (ściemnianie ... rozjaśnianie lub odwrotnie. Ściemniacz w połączeniu z modułami sterującymi METPROS1.., tworzy inteligentną instalację schodową w salach konferencyjnych, salonach, korytarzach, itp. Instalacje te zastępują klasyczne instalacje zbudowane na wyłącznikach schodowych i krzyżowych,...
Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1654273.html